Добре дошли на сайта "Море Фест". Тук ще намерите информация за нашите текущи фестивали, конкурси и събития.

Наградени участници “Обичам те ,море“ 2021

Наградени участници “Обичам те ,море“ 2021

Раздел литература

Присъдени награди в три възрастови групи

Първа възрастова група – 8-10 години

За поезия журито присъди следните награди:

  • Първа награда – Диплом, златен медал,  на Габриела Димитрова Китанова от Варна за стихотворенията „Лято на море“.
  • Втора награда – Диплом, сребърен  медал,  на Дара Иванова Стамболиева от Варна за стихотворението  „Мечта“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал,  на Радослав Радославов Карауланов от Варна за стихотворението  „Ода за  морето“.
  • Поощрителна награда – Диплом,   на Петя Добромирова Димитрова от Русе за стихотворението „ Обичам те, море“.

За проза журито присъди:

Разказ:

  • Първа награда – Диплом, златен медал на Стефания Димитрова Митева от Варна, за разказа „ Един вълшебен свят“.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал   на Петя Добромирова Димитрова  от Русе, за разказа „ Море“.
  • Трета награда не се присъжда

За есе – награди не се присъждат

Втора възрастова група – 11-13 години

За поезия са присъдени следните награди:

  • Първа награда – Диплом, златен медал,  на Николай Милков Хаджистойков от Сливен за стихотворенията „Летни спомени“         
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, на Симона Константинова Димитрова  от Варна, за стихотворението „ Пролетен бал“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал,  на  Александра Илиева Иванова  от Варна  за стихотворението  „Обичам те, море““.
  • Поощрителна награда – Диплом, на Анджела Свиленова Маринова от Варна за стихотворението „Морето“
  • Поощрителна награда – Диплом,   на Гергана Василева Митевска  от Варна за стихотворението „Морският бряг“
  • Поощрителна награда – Диплом, на Лъчезар Пламенов Томов от Дряново за стихотворението „Морето“

За проза журито присъди:

 Разказ:

  • Първа награда не се присъжда
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, на Божидара Мариянова Йотова от Варна за разказа „Скатът“
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, на Даниел Димитров Бояджиев от Варна за разказа „Дете и море“
  • Трета награда не се присъжда

Есе:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, на Калоян Милков Хаджистойков от Сливен за есето „Тайната“
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал,  на Даниела Данаилова Пувкова от Варна , за есето „Сън
  • Трета награда – Диплом, сребърен медал, на Карина Василева Венкова от Варна, за есето „Обичам те, море“

Трета възрастова група – 14-16 години

За поезия са присъдени следните награди:

  • Първа награда – Диплом, златен медал  на Милица Ивайлова Иванова  от Варна, за стихотворението„ „Завръщане“.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, на  Михаела Димитрова,  от Бургас за стихотворението  „Мост“
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, на Касандра Пламенова Недялкова от Дряново за стихотворението „Морска любов“
  • Пощрителна награда – Диплом ,  на Даница Руменова Костова от Варна, за стихотворението „Морски“;
  • Пощрителна награда – Диплом, се връчва на Виктория Пламенова Недялкова от Дряново, за стихотворението „Целувка“

За проза журито присъди:

Разказ награди не се присъждат

Есе

  • Първа награда не се присъжда
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, на Виктория Пламенова Недялкова  от Дряново за есето „Моето море“.
  • Трета награда не се пррисъжда
  • Пощрителна награда –  Диплом, на Касандра Пламенова Недялкова от Дряново за есето „Спомен от морето“

Раздел музика

Присъдени награди в четирите  възрастови групи

В първа възрастова група – деца от детските градини,

журито присъди следните награди:

Индивидуални участници –  награди не се присъждат;

Вокални групи:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, на Детска вокална група „Сладки пуканки мъничета“, София, за изпълнението на песента „Ето го морето“, музика  Петър Льондев, текст Димитър Стефанов
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал,  на Вокална формация „Приятели“,  Варна, за изпълнението на песента „С деца на море“, музика Иван Михайлов, текст Мария Добрева
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, на Вокална група „Теменужка“, Варна, за изпълнението на песента „Чакай ме море“, музика Петър Льондев, текст Ангелина Жекова
  • Във втора възрастова група – 7- 9 години награди се връчват на:

Индивидуални участници:

  • Първа награда – Диплом, златен медал,  на Еда Ерхан Алиева,  9 г. Омуртаг, за изпълнението на песента „По пътя“,   музика и аранжимент  Руслан Карагьозов, текст Росен Сеновски
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал,  на Мила Костадинова, 9 г. Варна, за изпълнението на песента „Върнете лятото“ , музика К. Данкова, текст Жива Кюлджиева, аранжимент Иван Бошев
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал,  на Анастасия Попстефанова, 7 г. Варна, за изпълнението на песента „Сбогом море“ , музика Морис Аладжем, текст Димитър Василев
  • Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Никол Проданова , 9 г. Варна, за изпълнението на песента „Делфините“,  музика Димитър Вълчев, текст Димитър Керелезов
  • Поощрителна награда – Диплом,  на София Николова, 7 г. Варна, за изпълнението на песента „Капитан Рачо“, музика Петър Льондев, текст Радой Киров
  • Поощрителна награда – Диплом, на Камелия Чавдарова, 9 г. Варна, за изпълнението на песента „Какво пък толкова“,  музика Дивна , текст  Графа и Илия Григоров
  • Поощрителна награда – Диплом, на  Мария Митева,  9 г. София,  за изпълнението на песента „Настроение“  ,  музика  и аранжимент Светослав Лобошки, текст Лилия Кръстева
  • Поощрителна награда – Диплом, на Мария Симонова, 7 г. Варна за изпълнението на песента „Морски рефрен“,  музика  и аранжимент   Вячеслав Кушев, текст Тома Бинчев
  • Поощрителна награда – Диплом, на Никол Калчева, 8 г. Варна за изпълнението на песента „Мое детство“,  музика    Вячеслав Кушев, текст Тома Бинчев

Вокални групи:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, на Детска вокална група „Сладки пуканки третолачета “, София, за изпълнението на песента „Само лято“, музика и текст Петър Писарски
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал,  на Детска вокална група „Сладки пуканки първолачета и второлачета“, София, за изпълнението на песента „Писмо в бутилка“, музика Евгени Парцалев, текст Елка Василева

В трета възрастова група  – 10-12 години, журито присъди следните награди:

Индивидуални участници:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, на Лара Атакян, 10 г. Варна, за изпълнението на песента „Море“, музика Хайгашод Агасян , текст Павлина Стаменова
  • Първа награда – Диплом, златен медал, на Никита Дянкова, 12 г. Варна, за изпълнението на песента „Море“, музика Хайгашод Агасян , текст Павлина Стаменова
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал, Камелия Василева, 12 г. Варна, за изпълнението на песента „Сбогом мое море“, музика Чавдар Селвелиев, текст Валери Петров
  • Трета награда не се присъжда
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Андреана Димитрова, 10 г. Варна за изпълнението на песента „Водолаз“, музика и аранжимент Георги Джилянов, текст Тома Бинчев
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Бояна Марулева, 10 г. Варна за изпълнението на песента „Ах морето“, музика  и аранжимент Стефан Маринов, текст Иван Ненков
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Виктория Асенова, 12 г. София за изпълнението на песента „Подари ми лято“, музика и аранжимент Калин Димитров, Емил Дилчев
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Калина Фъртунова, 11 г. София за изпълнението на песента „На море“, музика Красимир Гюлмезов, текст Райна Пенева
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Кристиана Даскалова, 10 г. София за изпълнението на песента „Мое влюбено море“, музика и аранжимент Светослав Лобошки, текст Атанас Капралов
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Ния Пеева, 10 г. Варна за изпълнението на песента „Дворец от морски пясък“, музика Снежанка Димова, текст и аранжимент Красимир Янев
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Симона Костова, 12 г. Търговище за изпълнението на песента „Влюбено море“, музика Светослав Лобошки, текст Атанас Капралов

Вокални групи:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, на  вокална група „Сребърни звънчета “, Варна, за изпълнението на песента „Вълшебен летен ден“, музика и аранжимент Руслан Карагьозов, текст Димитър Киров
  • Първа  награда –  Диплом, златен медал,  на Детска вокална група „Сладки пуканки“, София, за изпълнението на песента „Обичам те, море“, музика Георги Красимиров- Герасим, текст Татяна Болова
  • Втора и Трета награди не се присъждат

В четвърта възрастова група – 13 -15 годни, журито присъди награди на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал , на Рюгзан Рамаданова, 14 г. Варна, за изпълнението на песента „Море от нежност“, музика Иван Михайлов, текст Пейо Пантелеев
  • Първа награда – Диплом, златен медал ,  на Ралица Ганева, 14 г. Попово, за изпълнението на песента „Губя се в залеза“  по музика на Петър Алексиев ,текст Асен Димитров, аранжимент  Петър Алексиев и Алекс Нушев
  • Втора  награда – Диплом, сребърен медал , на Биляна Димитрова, 13  г.София , за изпълнението на песента „Розови очила“,  музика Георги Красимиров- Герасим, текст Христа Красимирова
  • Втора  награда – Диплом, сребърен медал , на Дениз Мустафова, 15  г. Търговище, за изпълнението на песента „Ти, аз и морето“,  музика Стефан Маринов, текст Иван Ненков
  • Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Божана Атанасова , 13 г. Варна, за изпълнението на песента „Сбогом мое море“,  музика Чавдар Селвелиев, текст Валери Петров
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Калоян Николов, 13 г. Варна за изпълнението на песента „Синя мечта“, музика и аранжимент Красимир Янев, текст Стоянка Гунчева
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Магдалена Марева, 13 г. София за изпълнението на песента „Делфините“, музика Димитър Вълчев, текст Димитър Керелезов
  • Поощрителна награда – Диплом,  на Юлиан Николов, 13 г. Варна за изпълнението на песента „ Детски спомен“, музика Димитър Пенев, текст Иван Тенев, аранжимент Красимир Илиев

Вокални групи:

  • Първа награда – Диплом, златен медал  на вокална група Sweet teen“, София, за изпълнението на песента „Само лято“, музика Емил Срунджев, текст Светлана Струнджева

Раздел рисунка

Присъдени награди в четирите възрастови групи

В първа възрастова група – деца от детските градини

журито присъди нагрди  на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, Ромина Танева, 3 г., Бургас
  • Първа награда – Диплом, златен медал, Юлияна Резачева, 4 г., Варна
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Стефан Неделчев , 5 г., Попово
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Иван Воденичаров , 5 г., Шумен
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, София Личева, 6 г., Плевен
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Кристиян Янков, 5 г., Варна           
  • Поощрителна награда – Диплом, Валентин Димитров, 4 г., с. Нови хан
  • Поощрителна награда – Диплом, Даная Георгиева , 4 г., с. Нови хан
  • Поощрителна награда – Диплом, Василена Стоичкова, 4 г., с. Нови хан
  • Поощрителна награда – Диплом, Ивайла Лазарова, 5 г., с. Лесово
  • Поощрителна награда – Диплом, Катрин Ковачева, 5 г., с. Лесово
  • Поощрителна награда – Диплом, Катерина Славчева, 5 г., с. Лесово
  • Поощрителна награда – Диплом, Любомир Тодоров, 3 г,. Казънлък
  • Поощрителна награда – Диплом, Радост Рангелова, 6 г., Плевен
  • Поощрителна награда – Диплом, Алекзандър Янков, 5 г., Плевен
  • Поощрителна награда – Диплом, Боримир Лазаров, 6 г., Плевен
  • Поощрителна награда – Диплом, Сияна Павлова, 6 г., Плевен
  • Поощрителна награда – Диплом, Ивон Павлова, 6 г., Плевен
  • Поощрителна награда – Диплом, Даяна Коравска, 5 г., Перник
  • Поощрителна награда – Диплом, Ивайла Иванова, 5 г. Перник
  • Поощрителна награда – Диплом, Йоланда Райнова, 5 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Велена Александрова, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Божидара Михайлова, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Лора Янева, 5 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Мария Стоянова, 5 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Добриана Папазова, 6 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Василена Белчева, 6 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Жаклин Стоянова, 6 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Иван Воденичаров, 5 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Кубрат Рачев, 4 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Аспарух Аргиров, 6 г., Шумен

Втора възрастова група – 7-9 години, журито присъди награди на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, Далия Колева, 9г., Варна
  • Първа награда – Диплом, златен медал, Марием Каусер Коджа, 9 г., Шумен
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Тимур Юмит Юксел, 7 г., Варна
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал,  Ирина Пламенова  , 8 г. ,Шумен
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал,  Дария Тодорова , 7 г. ,Попово
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Рая Димитрова, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Мартин Стойчев, 7 г., Варна      
  • Поощрителна награда – Диплом, Живко Иванов , 7 г., Варна       
  • Поощрителна награда – Диплом, Денис Бейтулов, 7 г., Варна          
  • Поощрителна награда – Диплом, Божидар Петров, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Анна Николаева, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Иван Терзиев, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Виктор Терзиев, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Камелия Кюранова, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Ванеса Панайотова, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Магдалена Димитрова, 9 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Адриан Петров, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Дария Колишовска, 9 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Галена Добрева, 8 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Сиана Николова, 7 г. ,Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Мария Загорняк, 8 г. ,Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Диляна Петрова , 9 г. ,Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Кая Йълмаз, 7 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Сияна Николова , 9 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Асения Николаева, 7 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Стелиана Валериева, 8 г., Шумен

Трета възрастова група – 10- 12 години, журито присъди награди  на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, Лилия Янкова, 10 г., Плевен
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Йоана Христова, 10 г., Варна
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Елиана Стоянова, 12 г., Шумен
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Никита Дянкова , 12 г., Варна
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал , Славена Веселинова , 12 г.,  Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Екатерина Несторова, 10 г., Варна       
  • Поощрителна награда – Диплом , Марияна Керкелова 12 г.,  Пещера       
  • Поощрителна награда – Диплом, Биляна Нинова, 11 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Вероника Стоянова 12 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Яна Димитрова 12 г., Варна  

Четвърта възрастова група – 13-15 години, журито присъди награди на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, Константина Радева, 13 г., Шумен.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Добромира Малчева,14 г., Попово
  • Трета награда не се присъжда

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

66 ÷ = 33