Журито на Международния музикален фестивал “Море и спомени” – Варна 2013, в състав: Председател :Маргарита Хранова и членове: Проф. Д-р Розмари Стателова, Толга Гюрдил, д-р Нели Божова, Весела Райчинова, Йордан Попов.
ПРИСЪДИ СЛЕДНИТЕ НАГРАДИ И ОТЛИЧИЯ:
Голямата награда “Море и спомени”- Звание Лауреат,диплом и парична награда на Джени Пенкин -Израел
ПЪРВА КАТЕГОРИЯ – конкурс за изпълнители на градски песни и шлагери:
СЪСТАВИ:
Първо място – Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Трио “Звън” – Севлиево
Второ място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на ТС “Акварели” – Етрополе, худ. рък. Николай Николов
Второ място, Звание “Лауреат, диплом и парична награда на Трио “Импресия”, Карлово, худ. рък. Румяна Райкова- Костова
Второ място, Звание “Лауреат, диплом и парична награда от на Трио “Рокива”, Хасково, худ. рък. Кирил Манолов
Трето място – Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Дует “Емоция , Бяла
Отличия:
Отличие, диплом и предметна награда на Варненска вокална формация “Одесос”, Худ. р-л Илия Иванов
Отличие, диплом и предметна награда на Вокален състав “Аспаруховски бриз”, Худ. Катя Бончева
ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ:
Първо място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Никола Радиков, гр. Кърджали
Второ място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Катя Бончева , Варна
Второ място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Мария Добрева , Варна
Трето място не се присъжда
Отличия:
Отличие, диплом и предметна награда на Светослав Пиперов, София
ВТОРА КАТЕГОРИЯ – конкурс за изпълнители (български и чуждестранни) на забавно-естрадни песни от български композитори, създадени в периода след 50-те до 90-те години (вкл.) на ХХ век:
СЪСТАВИ:
Първо място, не се присъжда
Второ място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Вокален състав “Мелодия”, Бяла, худ. ръководител Любомир Любенов
Трето място, не се присъжда
ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ:
Първо място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Саша Стеванович, Сърбия
Първо място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Моника Карагенова, Каспичан
Второ място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Раду Буза , Молдова
Второ място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Карен Зохрабян, Армения
Трето място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда от.80 лв. се присъжда на Преслав Кунев, Варна
Трето място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Георги Янков, Варна
Трето място, Звание “Лауреат”, диплом и парична награда на Натали Ушакова, Карнобат
Отличия:
Отличие, диплом и предметна награда на Андре Диас, Бразилия
Отличие, диплом и предметна награда на Лавиния Марин, Румъния
Отличие, диплом и предметна награда на Беляна Христова, Пловдив
ТРЕТА КАТЕГОРИЯ – конкурс за нова авторска песен с морска тематика:
Първо място, Диплом и парична награда на авторите на песента “Морска стихия”, музика и текст Розалия Тасева, в изпълнение на Жулиета Иванова
Първо място, Диплом и парична награда на авторите на песента “Прегърни ме”, музика Николай Христов, текст Бистра Александрова,аранжимент Боян Шаранов в изпълнение на ТС”Акварели”, Етрополе
Второ място, Диплом и парична награда на авторите на песента “Морето е до дъно”, музика и текст Васил Дачев , в изпълнение на ВС”Аспаруховски бриз”, Варна
Второ място, Диплом и парична награда на авторите на песента “Созопол”, музика и аранжимент Кирил Манолов , текстВълко Марашев в изпълнение на Трио “Рокива”, Хасково
Второ място, Диплом и парична награда на авторите на песента “Моряшка жена”, музика и текст Васил Василев , в изпълнение наМария Добрева, Варна
Трето място, Диплом и парична награда на автора на песента музика, текст и изпълнител на песента “Илюзия” , музика и текст Илия Иванов, в изпълнение на Варненска вокална формация “Одесос”, Худ. р-л Илия Иванов
Трето място, Диплом и парична награда на автора на песента музика, текст и изпълнител на песента “Дворец от морски пясък” , музика Снежанка Димова и текст и аранжимент Красимир Янев, в изпълнение на Снежина Раева
Награда за най-добро изпълнение на песен с морска тематика не се присъжда