Наградени участници “Обичам те ,море“

Наградени участници “Обичам те ,море“ 2019

Раздел литература

Присъдени награди в трите възрастови групи

В първа възрастова група – 8-10 години,

 За поезия журито присъди следните награди:

  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда се връчва  на Тихомир Коев от  Карнобат за стихотворенията „Обичам те, море“.
  • Втора награда – Диплом, сребърен  медал и предметна награда се връчва  на Славея Минчева от Варна за стихотворението  „Ще мечтая“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда се връчва на Преслав Караиванов от Велико Търново за стихотворението  „Веселба в  морето“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда се връчва и  на  Димитър Иванов от Карнобат  за стихотворението  „Синя песен“.
  • Пощрителна награда – Диплом и предметна награда се връчва на Димитър Великов  от Бургас за стихотворението „Златна рибка“ .
  • Пощрителна награда – Диплом и предметна награда се връчва на Ана Караилиева от Бургас за стихотворението „ Писмо в бутилка“.

За проза журито присъди:

Разказ:

  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Даниел Бояджиев от Варна, за разказа „ С море в сърцето“
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда  на Симона Димитрова от Варна, за разказа „ Раздяла с морето“.
  • Трета награда не се присъжда

Есе

Първа награда не се присъжда

  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Дилек Ферхан от Карнобат, за есето „ Моето море“.
  • Трета награда не се присъжда

       Във втора възрастова група – 11-13 години

За поезия са присъдени следните награди:

  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на  Касандара Недялкова от Дряново за стихотворенията „Дъжд на море“ и „Целувка на вълна“
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда  на Преслава Георгиева от Карнобат, за стихотворението „ Морска невеста“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда се връчва и  на  Никол Бояджиева от Варна  за стихотворението  „С дъх на море“.
  • Пощрителна награда – Диплом и предметна награда се връчва на Петя Георгиева от Бургас за стихотворението „Обичам те, море“
  • Пощрителна награда – Диплом и предметна награда се връчва  на Анжела Маринова от Варна за стихотворението „Нощ над море“

За проза журито присъди:

За разказ –  награди не се присъждат

За есе

  • Първа награда не се присъжда
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна на Ваяна Заркова от Варна, за есето „Морето, Слънцето и Луната“.
  • Трета награда – не се присъжда

В трета възрастова група – 14-16 години

За поезия са присъдени следните награди:

  • Първа награда – Диплом, Представителен плакет „Лауреат“ и предметна награда на Стефани Ангелова от Варна, за стихотворението„ „Спомен за лятото“.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Габриела Стефанова,  от Варна за стихотворението  „Обичам те, море“
  • Трета награда не се присъжда
  • Пощрителна награда – Диплом и предметна награда се връчва на Милица Иванова от Варна, за стихотворението „Ако те бяхвидяла“;
  • Пощрителна награда – Диплом и предметна награда се връчва на Маргарита Славова от Варна, за стихотворението „Кораб към дома“

За проза журито присъди:

Разказ – награди не се присъждат

Есе

  • Първа награда не се присъжда
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Катерина Добрева от Варна за есето „Просто обичам морето“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда на Радко Василев от Карнобат за есето „Моретоняма да си тръгне“
  • Пощрителна награда – Диплом и предметна награда се връчва на Добромира Миткова от Варна за очерковото есе „Български моряк“

Раздел музика

Присъдени награди в четирите  възрастови групи

В първа възрастова група – деца от детските градини,

журито присъди следните награди:

 

Първа награда – не се присъжда

Втора награда –  Диплом, сребърен медал и предметна награда на Изабела Георгиева, 7 г. Варна, за изпълнението на песента „Лято“

Трета награда – не се присъжда

 Във втора възрастова група – 7- 9 години награди се връчват на:

Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Жени Кринчева, 9 г. София, за изпълнението на песента „Летен рок“ по музика и аранжимент на Щерион Пилидов, текст Христина Димова

Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Белослава Костадинова, 9 г. София, за изпълнението на песента „Бисерче вълшебно“  по музика, текст и аранжимент на  Любомир Денев.

Втора награда –  Диплом, сребърен медал и предметна награда на Яна Атанасова, 9 г. Търговище, за изпълнението на песента „По полека“ по музика и текст на Стефан Вълдобрев

Втора награда –  Диплом, сребърен медал и предметна награда на Лара Атакян, 8 г. Варна, за изпълнението на песента „Разговор с морето“ по музика  на Дора Драганова, текст Теодора Гатева

Трета награда –  Диплом, бронзов медал и предметна награда на Андреа Йорданова , 8 г. Варна, за изпълнението на песента „Вълшебен летен ден“ по музика  и текст на Руслан Карагьозов

Трета награда –  Диплом, бронзов медал и предметна награда на Мила Костадинова, 7 г. Варна, за изпълнението на песента „Разговор с морето“ по музика  на Дора Драганова, текст Теодора Гатева

Трета награда –  Диплом, бронзов медал и предметна награда на Любомир Шулц, 9 г. Варна, за изпълнението на песента „Плувец голям“ по музика   и аранжимент  Владимир Джамбазов , текст Борислав Ганчев

Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Никола Банков, 7 г. Варна за изпълнението на песента „Робинзон Крузо“

Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Теодора Алескиева, 8 г. Варна за изпълнението на песента „Делфините“  по музика  на Димитър Вълчев , текст Дим.Керелезов , аранжимент Дечо Таралежков

Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на София Денкова, 8 г. Варна за изпълнението на песента „Бяла тишина“  по музика  на  Борис Карадимчев текст Богомил Гудев

Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Лора Николова, 9 г. Варна за изпълнението на песента „Мое детство“  по музика  на   Вячеслав Кушев, текст Тома Бинчев

В трета възрастова група  – 10-12 години, журито присъди следните награди:

Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Камелия Василева, 11 г. Варна, за изпълнението на песента „Делфините“ по музика на Димитър Вълчев , текст Дим.Керелезов , аранжимент Дечо Таралежков

Втора награда –  Диплом, сребърен медал и предметна награда на Божана Атанасова, 11 г. Варна, за изпълнението на песента „Лятна мечта“ по музика, текст и аранжимент на Русалин Наков

Втора награда –  Диплом, сребърен медал и предметна награда на Тея Добрева, 11 г. Аксаково, за изпълнението на песента „Лятна мечта“ по музика, текст и аранжимент на Русалин Наков

Трета награда –  Диплом, бронзов медал и предметна награда на Елинор Душкова, 11 г. Варна, за изпълнението на песента „Пясъчен знак“  по музика на Хайгашот Агасян, текст Мая Дългъчева

Трета награда –  Диплом, бронзов медал и предметна награда на Юлиан Николов, 11 г. Варна, за изпълнението на песента „Тихо море“  по музика и текст на Теди Генев, аранжимент Краси Илиев

Трета награда –  Диплом, бронзов медал и предметна награда на Габриела Грозева, 11 г. Варна, за изпълнението на песента „Докато съмне“  по музика и аранжимент на Руслан Карагьозов, текст Ивайло Диманов

Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Елена Стоянова, 10 г. Варна за изпълнението на песента „Големият кораб“

 

В четвърта възрастова група – 13 -15 годни, журито присъди награди на:

Първа награда – Диплом, златен медал , звание лауреат и предметна награда на Виктория Панайотова, 15 г. Варна, за изпълнението на песента „Завръщане“ по музика, текст и аранжимент Нелко Коларов

Първа награда – Диплом, златен медал , звание лауреат и предметна награда на Симона Кунчева, 15 г. Варна, за изпълнението на песента „Губя се в залеза“  по музика на Петър Алексиев ,текст Асен Димитров, аранжимент  Петър Алексиев и Алекс Нушев

Първа награда – Диплом, златен медал , звание лауреат и предметна награда на Вокална група „Сребърни звънчета-Джуниър,  г. Варна, за изпълнението на песента „Върнете лятото“  по музика на Камелия Данкова, текст Живка Кюлджиева

Втора и трета награда не се присъждат

 

Раздел рисунка

Присъдени награди в четирите възрастови групи 

       В първа възрастова група – деца от детските градини

       журито присъди нагрди  на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Ивоил Иванов, 6 г. от Варна.
  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Сияна Грозданова, 5 г. Шумен
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Сияна Радева , 6 г. Шумен.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Дениз Юмит , 6 г. Шумен
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда на Изел Хаджиева, 3 г. Варна
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда на Михаела Мртинова, 6 г. Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Искрен Петков, 6 г. Плевен
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Филип Георгиев, 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Сияна Пашова , 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Лора Славова, 3 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Никол Георгиева, 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Христина Стоянова, 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Ралица Цветкова, 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Калина Сурова, 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Добромира Момчилова, 5 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Константин Александров, 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Малена Иванова, 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Мила Кошовска, 3 г. Варна

Втора възрастова група – 7-9 години, журито присъди награди на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Радослав Вичев, 8 г. Шумен.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Нелин Исмаил, 9 г. Шумен.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Виктор Петков , 9 г. Шумен
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Роселина Димчева , 8 г. Шумен
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда на Яна Димитрова , 9 г. Шумен
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда на Александра Ангелова , 9 г. Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Катерина Попова, 8 г. Плевен
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Йоана Димова, 9 г. с. Мечка, Област Русе
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Радослава Райкова, 9 г. Попово
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Виктория Василева, 9 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Иво Велков, 7 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Александър Сивков, 7 г. Варна

Трета възрастова група – 10- 12 години, журито присъди награди  на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Илина Стоянова , 12 г. Варна
  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Кристиана Кръстева , 12 г. Варна
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Нелин Гюнер , 11 г. Шумен
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на Лилия Парушева , 10 г. Варна
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда на Лъчезар Минков , 12 г. Варна
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда на Славена Веселинова , 10 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Миглена Каргова, 12 г. Пещера
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Магдалена Пройчева, 11 г. Пещера
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Вяра Аргирова, 10 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Ивана Атанасова, 10 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Денислава Георгиева, 10 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Матей Георгиев, 11 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Йоан Банков, 11 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Явор Грашнов, 11 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Емануел Цанков, 12 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Кристиян Ангелов, 12 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Борис Бучков, 10 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Илина Христова, 12 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Никол Грозданова, 10 г. Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Вероника Диянова, 12 г. Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Белослава Боянова, 11 г. Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Мария Мирославова, 11 г. Шумен

Четвърта възрастова група – 13-15 години, журито присъди награди на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал и предметна награда на Християна Аврамова, 14 г. Шумен.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал и предметна награда на  Николета Манолова, 14 г. Шумен.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал и предметна награда на Симона Зяпкова, 14 г. Шумен.
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Християния Василева, 15 г. Плевен
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Йоана Каргова, 13 г. Пещера
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Боряна Боянова, 13 г. Попово
  • Поощрителна награда – Диплом и предметна награда на Ирина Боцановска, 15 г. Варна

Наградени участници “Обичам те ,море“ 2018

Национален конкурс „Обичам те, море“

Варна`2018

Наградени участници:

 

Раздел „Литература“

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Поезия:

Първа награда –  на Александър Никифоров Никифоров, 9 год., Карнобат, за стихотворенията  „Самотници“ и „Аз и морето“

Втора награда –  на Христина Георгиева Атанасова, 10 год., гр. Карнобат, за стихотворението „Синьо стихотворение“;

Трета награда не се присъжда

 2 поощрителни награди  –  на Симона Константинова Димитрова, 9 год., Варна, за стихотворението “Похвално слово за спасителя“ и на  София –  Стефани Валентинова Каменарова , 9 год., Варна, за стихотворението „ Детско море“.

Проза:

Първа награда –  на Гергана Василева Митевска, 10 год., Варна, за есето „Детско море“

Втора награда –  на Рабие Елхан Хасан , 9 год., Карнобат, за есето „Морето“

трети награди  – на  Симеон Руменов Райнов, 10 год., Карнобат, за есето „Подарък от морето“ и на Петър владимиров Крумов, 10 год., Карнобат, за есето „Омагьосаното море“

2 поощрителни награди  –  на Симона Константинова Димитрова, 9 год., Варна, за есето „На морския бряг“ и на Михаела Даниелова Стоянова, 9 год., Варна за есето „На море“

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Поезия:

2 първи награди  – на Пламена Пламенова Дойчева, 11 год., Карнобат,  за стихотворението „И нека да съм“ и на Милица Ивайлова Иванова 13 год., Варна, за стихотворението „Недей“

2 втори награди –  на Виктория Пламенова Недялкова 12 год., Дряново, за стихотворението „Море – оазис във нощта“ и на Касандра Пламенова Недялкова, 12 год., Дряново, за стихотворението „Обичам те, море“

Трета награда –  на Петко Русев, 11 год., Карнобат, за стихотворението „Морско писмо“

2 поощрителни награди  –  на Габриела Георгиева Тончева, 11 год., Карнобат,  за стихотворението „Морска невеста“ и на Руслана Станимирова Стоянова, 11 год., Карнобат, за стихотворението „Море“

Проза:

Първа награда – на Нана Радостинова Цонкова, 11 год., Карнобат за есето „Моето море“

Втора награда – на Дария Мартинова Димитрова , 11 год., Варна, за есето „Сънят на София“

Трета награда –  на Боян Велиславов Пенев, 13 год., Варна,  за есето „Откриването на изчезналата Теризия“

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Поезия:

Първа награда – на Стефани Веселинова Ангелова , 15 год., Варна за стихотворенията „Среща с прилива“ и „Потъване“

Втора награда – на Деница Милкова Русева, 16 год., Варна,  за стихотворенията „Нов живот“ и „Грейна луната…“

Трета награда – на Даниел Александров Луканов, 16 год., Варна, за стихотворението „Над сините воали“

Проза:

Първа награда – Стефани Веселинова Ангелова, 15 год., Варна, за есето „Среща на скалите“

Втора награда – на Деница Милкова Русева, 16 год., Варна, за есето „Моето море“

Трета награда не се присъжда.

Поощрителна награда – на Нелина Георгиева Георгиева, 16 год., Варна, за импресията „Ако морето можеше да говори“

Раздел „Рисунка“

 

І – ва  възрастова група – деца от детските градини класира:

        І – во място – Сияна Христова Николова, 6 г., Шумен

       ІІ – ро място –  Сияна Станиславова Стратиева, 6 г. Шумен

       ІІІ – то място –  Иво Миленов Велков , 6 г. Варна

    Поощрения:

Лия Александрова Куцарова, 4 г. Шумен

Ралица Николаева Русева, 6 г. Варна

Мария Димитрова Кондова, 5 г. Шумен

Мартин Захариев Петков, 3 г. Варна

Виктор Владимиров Стойков, 6 г. Варна

Марием Каусер Каджа Моинудин Дедекула   , 6 г. Шумен

Даная Галинова Станчева , 6 г. Шумен

Преслав Колев, 6 г. Варна

Кристиян Николаев Христов, 6 г. Варна

Милица Жейнова Жейнова, 6 г. Варна

 

  ІІ – ра възрастова група – 7 – 9 години  класира:

       І – во място – Емануела Ивайлова Александрова, 9 г. Варна

ІІ – ро място Радослава Райкова  , 8 г. Попово

       ІІ – ро място Сара Саркис Карагьозян  , 7 г. Шумен

       ІІІ – то място – Хосе Самуел Гарсиа Стефанов , 9 г. Варна

ІІІ – то място – Симона Копринкова, 7 г. Варна

Поощрения:

     Михаела Младенова Минзова, 8 г. Варна

Силвия Захариева Петкова, 8 г. Варна

Беркай Мустафов , 7 г. Попово

Денислава Янкова Георгиева, 9 г. Варна

Преслава Ивайлова Лазарова , 8 г. Варна

Магдалена Георгиева Йорданова, 9 г. Варна

Християна Христова Даскалова –  9 г. Шумен

Елис Гюнер Хиджаби –  7 г. Шумен

Ачелия Якуб Алит  – 7 г. Шумен

Полина Георгиева Стефанова – 9 г. Шумен

Рая Иванова Атанасова, 7 г. Варна

Славена Йорданова Веселинова, 9 г. Варна

Никола Дончев ,9 г. Попово

Роселина Димчева, 7 г. Шумен

Мишел Александър Петровска, 7 г. Варна

Зорница Колева, 7 г. Варна

 

ІІІ – та възрастова група – 10-12 години класира:

      І – во място – Ивайла Димитрова, 10 г. Шумен

І –во място – Константина Радева, 10 г.Шумен

      ІІ- ро място – Мина Георгиева, 10 г. Варна

ІІІ – то място –  Илонка Димитрова ,10 г. Попово

     Поощрения:

Кристиана Стоянова Кръстева, 11 г. Варна

Явор Гриша Грашнов, 10 г. Варна

Рада Христова Пировска , 10 г. Варна

Илина Яворова Христова, 11 г. Варна

Велислава Христова Иванова , 10 г. Варна

 

   ІV – та възрастова група – 13-15 години класира:

       І – во място –  не се присъжда

       ІІ – ро място – не се присъжда

       ІІІ – то място – не се присъжда

      Поощрения:

      Михаела  Ботушарова, 15 г. Варна

Елица Ангелова 13 г. Попово

 

Категория „Дигитални творби“

І – во място –  Калина Щерева Димитрова 12 г. Хасково

ІІ – ро място – Едиз Ерджан Хикмет, 10 г. Хасково

ІІІ – то място – Дейвид Иванов Лавчев, 15 г. Хасково

ІІІ – то място – Мелек Кемал Мюслюм, 14 г. Хасково

 

 

Раздел „Музика“

 

Първа възрастова група  

Индивидуални участници:

Първа награда – на Мила Костадинова, 6 г., Варна ,за изпълнението на песента „И пак е лято“

Втора награда  не се присъжда

Трета награда – на  Пресияна Митева, 6 г., Варна, за изпълнението на песента „Морско лято“

Поощрителна награда за „най- добър млад участник“ – на  Радина  Рашкова, 3 г., Варна за изпълнението на песента „Морето“

Вокални групи

Първа награда не се присъжда

Втора награда – на  ВГ“Славейче“, Добрич, за изпълнението на песента „Мое море“

Втора награда – на  Дует Ивайла и Никол Михайлови, Добрич, за изпълнение на песента „Писмо от морето“

Трета награда не се присъжда

 

Втора възрастова група

Индивидуални участници:

 2 първи награди – на  Роксана Андрю Роусън, 8 г., Варна, за изпълненито на песента „Делфините“ и на  Камелия Василева, 9 г., Варна, за изпълнението на песента „Обичам те, море“

2 втори награди – на  Йоана Паскалева, 9 г., Добрич, за изпълнението на песента „Далечна песен“ и на  Никита Дянкова, 9 г., Варна, за изпълнението на песента „Лятна мечта“

 2 трети награди – на Елена Стоянова, 9 г. Варна, за изпълнението на песента „Лятна мечта“ и на  Никола Банков, 7 г. Варна, за изпълнението на песента „Рачо капитан“

Специална награда на Жени Кринчева, 8 г. София, за  изпълнение на песента „Морето ме вика“

Поощрителни награди на :

Сиана Андрю Роусън, 8 г., Варна, за изпълнението на песента „Ах, морето“;

Ива Генова,  9 г.Варна, за изпълнението на песента „Вълшебен летен ден“;

Траяна Димова, 9 г., Варна, за изпълнението на песента „Мое влюбено море“;

Ваня Събева, 7 г., Варна, за изпълнението на песента „Тече, всичко тече“

Катрин Попова, 8 г., Варна, за изпълнението на песента „Морето е живо“

Любомир Шулц, 8 г., Варна, за изпълнението на песента „Писмо от морето“

София Денкова, 7 г., Варна, за изпълнението на песента „Обичам те, море“

Теодора Алексиева, 7 г., Варна, за изпълнението на песента „Чакай ме море“

Вокални групи

Първа  и Втора награда не се присъждат

Трета награда: – на ВГ „Веселите щурчета“, Варна, за изпълнението на песента „Далечна песен“

Поощрителна награда – на  Дует Жасмина Спасова и Мариана Неделчева, Варна, за изпълнението на песента „Детско море“;

 

Трета възрастова група

Индивидуални участници:

Първа награда –  на  Мария Стефанова, 10 г., Разград, за изпълнението на песента „Сбогом,мое море“

Втора награда – на  Елинор Душкова, 11 г., Варна, за изпълнението на песента „Оставаме“

Втора награда – на  Татяна Славова, 11 г., Разград, за изпълнението на песента „Делфините“

Трета награда – на  Вика Семенова, 11 г., Варна, за изпълненито на песента „Сладолед“

Трета награда – на  Йоана Иванова, 10 г., Добрич, за изпълненито на песента „Без море живял ли си“

Поощрителни награди:

Максим Константин Димитрио, 10 г. Варна, за изпълнението на песента „Аз и ти“

Рюгзан Рамаданова,11 г., Варна, за изпълнението на песента „Море на младостта“

Кристияна Рашкова, 11 г., Варна, за изпълнението на песента „Старият капитан“

Йоана Жекова, 12 г., Варна, за изпълнението на песента „Не искам лятото да свършва“

Вокални групи

Първа награда – на  Вокална група „Сребърни звънчета“- Джуниър,  Варна, за изпълнението на песента „Вълшебен летен ден“

Втора и Трета награда не се присъждат

 

Четвърта възрастова група

Индивидуални участници:

Първа награда –  на  Виктория Панайотова, 14 г., Варна, за изпълнението на песента „Сбогом, мое море“

Втора и Трета награда не се присъждат

Поощрителни награди на:

Паулина Сивкова, 13 г., Балчик, за изпълнението на песента „Сбогом мое море“;

Диана Кабакова, 13 г., Варна, за изпълнението на песента „Делфините“

 

 

 

Наградени участници “Обичам те ,море“ 2017

Наградени участници:

Раздел „Музика“

Първа възрастова група  

Индивидуални участници:

Първа награда: Никол   Стефанова, 6 г.,  София ,за изпълнението на песента „Пясъчен знак“;

Втора награда: Мила  Костадинова, 5 г. Варна, за изпълнението на песента „Моето море“;

Трета награда: София  Денкова, 6 г., Варна, за изпълнението на песента „Детско море“;

Трета награда: Теодора  Алексиева, 6 г., Варна, за изпълнението на песента „Писмо от морето“

Поощрителна награда:

Най- добър млад участник: Радина  Стоянова, 4 г., София за изпълнението на песента „Море“;

Преслава  Стефанова, 6 г., Варна, за изпълнението на песента „Красива Варна“;

Вокални групи

Първа награда: Квартет „Сладки пуканки“, София за изпълнението на песента „На море“;

Втора възрастова група

Индивидуални участници:

Първа награда: Мартин Стоянов, 8 г., Варна, за изпълнението на песента „Морето и аз“;

Първа награда: Габриела Грозева, 8 г., Варна, за изпълненито на песента „Море, море“;

Втора награда: Бояна Васева, 9 г., Варна, за изпълнението на песента „Гларус на прозореца“;

Трета награда: Теодора Петрова, 8 г. Варна, за изпълнението на песента „Бански на лалета“;

Поощрителна награда:

Камелия Василева, 8 г., Варна, за изпълнението на песента „Обичам те, море“;

Янита Гавраилова,  8 г.Варна, за изпълнението на песента „Морски рефрен“;

Габриела Петрова, 7 г., Варна, за изпълнението на песента „Лятна мечта“;

Йоанна Паскалева, 8 г., Добрич, за изпълнението на песента „Море“

Вокални групи

Първа награда: Дует „Сребърни звънчета“, Варна, за изпълнението на песента „Пясъчен знак“;

Втора и Трета не се присъждат

Поощрителна награда: Дует Никол и Моника Симеонови за изпълнението на песента „Вълшебен летен ден“;

Трета възрастова група

Индивидуални участници:

Първа награда: Иван Славов, 10 г., Варна, за изпълнението на песента „Лято в Каварна“;

Първа награда: Иванина Вълкова, 11 г., София, за изпълнението на песента „Оставаме“;

Втора награда: Мадлен Костова, 11 г., Варна, за изпълнението на песента „Сбогом мое, море“;

Втора награда: Елица Николова, 11 г., Варна, за изпълнението на песента „Сбогом мое, море“;

Трета награда: Ася Хаджиева, 10 г., София, за изпълненито на песента „Сбогом мое, море“;

Поощрителна награда:

Елинор Душкова, 10 г. Варна, за изпълнението на песента „Завръщане“;

Александра Жекова,11 г., Карнобат, за изпълнението на песента „Делфините“;

Мелани Кършакова, 10 г., София, за изпълнението на песента „Обичам те, море“;

Вокални групи

Първа награда не се присъжда

Втора награда: Вокална група „Морски перли“, гр. Балчик

Четвърта възрастова група

Индивидуални участници:

Първа награда: Виктория Панайотова, 13 г., Варна, за изпълнението на песента „Какво пък толкова“;

Втора награда: Лия-Мария Виденова, 13 г. ,Варна, за изпълнението на песента „Духът е в теб“;

Втора награда: Мартина Костадинова, 13 г. ,Варна, за изпълнението на песента „Лятото, лятото“;

Трета награда: Мартина Жекова, 15 г. ,Карнобат, за изпълнението на песента „Далечна песен“;

Поощрителна награда:

Светослава Страшникова, 16 г., Варна, за изпълнението на песента „Сиво море“;

Симона Иванова, 16 г., Варна, за изпълнението на песента „Завръщане“

Вокални групи

Първа награда: Вокално триа „АНЕ“, София, за изпълнението на песента „Летни мечти“

 

Раздел „Рисунка“

І – ва  възрастова група – деца от детските градини :

І – во място – Силвия Мартинова Иванова, 6 г., Варна

І – во място – Елена Георгиева Попова, 6 г. Хасково, кат.“дигитална творба“

ІІ – ро място –  Грета Александрова Дукова, 6 г. Варна

ІІ – ро място – Ивая Ивайлова Илчева, 5 г. Варна

ІІІ – то място –  Ивайло Стефанов Николов, 4 г. Варна

ІІІ – то място – Катерина Ивайлова Деянска, 6 г. к.к.“Слънчев бряг“

    Поощрения:

Ема Свиленова Шишкова, 6 г.. Варна

Симона Стоянова  Венева, 5 г. Варна

Радина Янкова Митева, 5 г. Варна

Симона Стефанова Николаева, 5 г. Варна

Симеон Галинов Станев, 6 г. Варна

  ІІ – ра възрастова група – 7 – 9 години  класира:

       І – во място – Лилия Пламенова Парушева, 9 г. Варна

ІІ – ро място – Стефания Петкова, 8 г. Попово

      ІІІ – то място – Веселина Миленова Христова , 9 г. Дряново

ІІІ – то място – Надя Генчева Косева, 8 г. Дряново

Поощрения:

     Александър Николаев Суров, 9 г. Варна

Габриела  Павлова Янкова, 9 г. Варна

Габриел Евгениев Георгиев, 8 г. Варна

Борис Лазаров Бучков, 8 г. Варна

Карина Петрова Йоргова , 9 г. Варна

Дария Димитрова Христова, 8 г. Варна

Радостина Стоянова Венева –  7 г. Варна

Ева Иванова Кьосева –  7 г. Варна

Лора Красимирова Николова – 7 г. Варна

Рая Мариянова Михайлова – 8 г. Дряново

ІІІ – та възрастова група – 10-12 години класира:

І – во място – Елка Минкова, 12 г. Варна

І –во място – Цвети  Владимирова Ангелова, 11 г. Хасково, кат. „дигитална творба“

ІІ- ро място – Георги Илков Илчев, 10 г. Хасково, кат. „дигитална творба“

ІІ – ро място – Кристиана Симеонова Кръстева, 10 г. Варна

ІІІ – то място Мартина Мирославова Георгиева, 12 г. Варна

     Поощрения:

Елена Владимирова Попова, 11 г. Варна

Ралица Генадиева, 10 г. Попово

Елена Красимирова Радева , 11 г. Варна

Илина Николаева Стоянова, 10 г. Варна

Калоян Николаев Колев , 10 г. Варна

Анастасия Андреевна Маткова, 12 г.   Варна

Деница Крумова Узунова, 11 г. Варна

 ІV – та възрастова група – 13-15 години класира:

Специална награда – София Цанкова Плачкова, 14 г. Хасково, кат.“дигитална творба“

І – во място –  Иван Иванов Богоев, 14 г. Хасково, кат. „дигитална творба“

ІІ – ро място – Дарина Константинова Воденичарова, 13 г. Варна

ІІІ – то място – Елина Николаева Воденичарова  13 г. Варна

    Поощрения:

    Симона Атанасова Спасова, 15 г. Варна

Дениса Бориславова Пандова 13 г. Варна

 

Раздел „Литература“

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Поезия:

Първа награда: Ваяна Калин Заркова, 9 год., Варна, за стихотворението „Морска история“;

Втора награда: Елица Руменова Тодорова, 8 год., гр. Сунгурларе, за стихотворението „Обичам те, море“;

Трета награда: Мира Станиславова Николова, 10 год., Варна, за стихотворението „Море“;

Поощрения:

Натали Огнянова Симеонова, 10 год., Варна, за стихотворенията „Морска Варна“  Габриела Светлозарова Жечева, 8 го., Варна, за стихотворението „Морето“.

Разказ:

Първа и втора награда не се присъждат.

 Трета награда: Даниел Димитров Бояджиев, 8 год. Варна, за разказа „Морски истории“

Трета награда: Яков Петров Петров,10 го., Варна,  за разказа „В дълбините на Черно море“

Есе:

Първа награда не се присъжда.

Втора награда: Симона Константинова Димитрова, 8 год.Варна, за есето „Морски вълнения“;

Трета награда: Мира Станиславова Николова, 10 год. Варна,  за есето „Морска седмица“.

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Поезия:

Първа награда: Елеонора Велкова Добрева, 11 год. Петрич,  за стихотворението-акростих „Морето“;

Втора награда не се присъжда;

Трета награда: Елена Красимирова Радева, 11 год. Варна, за стихотворението „Морско приключение“;

Поощрение:

Даница Руменова Костова, 12 г., Варна, за стихотворението „До моето скрито и тъй непознато море“

Александра Бориславова Кьосева1 12 год., Варна, за стихотворението „Морето, морето, морето“.

Разказ:

Първа и втора награда не се присъждат.

Трета награда: Александра Димитрова Димитрова, 12 год., Варна, за разказа „Море и спомени“;

Поощрение: Боян Велиславов Пенев, 12 год., Варна, за разказа „Морско приключение с катамаран“.

Есе:

Първа награда: Теодора Петкова Славова, 11 год. Карнобат, за есето „Пикселите и морето“;

Втора награда: Никол Миленова Бояджиева, 11 год., Варна, за есето „Есенно море“;

Трета награда: Виктория Веселинова Панайотова, 13 год., Варна, за есето „Импресия“;

Поощрение:Йоана Иванова Станкова, 13 год. Кресна, за еко есето „За морето, русалките и хората“.

 

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Поезия:

Първа награда: Деница Милкова Русева, 15 год. Варна,  за стихотворението „Духът на морето“;

Втора награда: Анита Ичова,  14 год., Перник, за стихотворението „Самота“;

Трета награда не се присъжда;

Поощрение: Александър Тодоров Габровски, 14 год., Варна, за стихотворението „Морето“

Разказ:

Първа и втора награда не се присъждат.

Трета награда: Ива Атанасова Стоянова,  за разказа „Морският приятел“;

Поощрение: Радина Росенова Узунова, 16 год. Варна, за разказа „Корабокрушенецът“.

Есе:

Първа награда не се присъжда;

Втора награда: Кирилка Гогушева, 15 год. Петрич, за есето „Нося морето в сърцето си“;

Трета награда не се присъжда.