Наградени участници „Обичам те, море“ 2022

Раздел литература

Присъдени награди в три възрастови групи

Първа възрастова група – 8-10 години

 За поезия журито присъди следните награди:

  • Първа награда –  Диплом, златен медал, на Николина Петрова Николова от София,  за стихотворенията „ Морето“.
  • Втора награда –  Диплом, сребърен  медал,   на Адриана Георгиева Ставрева от Варна, за стихотворението  „На моето синьо Черно море“.
  • Втора награда –  Диплом, сребърен  медал,   на Аделина Петьо Стоянова от Варна, за стихотворението  „Морето, морето, морето“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал,   на Дара Иванова Стамболиева от Варна, за стихотворението  „Една недоволна риба“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал,   на Радослав Радославов Карауланов от Варна ,за стихотворението  „Край морско сметище“.

За проза журито присъди:

Разказ:

  • Първа награда не се присъжда
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал ,  на Стефания Димитрова Митева от Варна, за разказа „ Един вълшебен свят“.
  • Трета  награда –  Диплом, бронзов медал,   на Юлиян Мирославов Василев  от Варна, за разказа „ Рибката и октоподът“.
  • Трета  награда – Диплом, бронзов медал,   на Доника Мариянова Гочева  от Варна, за разказа „ Сън в морето“.
  • Поощрителна награда – Диплом, на Петър Иванов Цонев от Варна, за разказа „Рибар и водолаз“

За есе – награди не се присъждат

         Втора възрастова група – 11-13 години

       За поезия са присъдени следните награди:

  • Първа награда –  Диплом, златен медал,  на  Симона Иванова Котоманова от Варна за стихотворението „Чудото море“
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал, на Роберта Емилова Янева от Дряново , за стихотворението „ Дъжд“.
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал, на Мелани Атанасова Хаджиева от гр. Неделино, обл. Смолян , за стихотворението „ Есенно море…“.
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал,   на  Елица Свиленова Григорова  от Варна  за стихотворението  „Ех, морето“.
  • Поощрителна награда –  Диплом, на Моника Атанасова Атанасова от Варна за стихотворението „Сини пръски“

За проза журито присъди:

 Разказ:

  • Втора награда – Диплом,  сребърен медал, на Даниел Димитров Бояджиев от Варна за разказа „Варненски гларус“
  • Трета награда не се присъжда

Есе:

  • Първа награда – Диплом, златен медал,  на  Виолета Диденко Андреевна  от Варна за есето „Моето море“
  • Втора награда –   Диплом, сребърен медал,  на Христина Веселинова Кундева от Златоград , за есето „Обичам те, море“
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, на Жаная Красимирова Рискьова  от Варна, за есето „Морето! Морето!“

Трета възрастова група – 14-16 години

За поезия са присъдени следните награди:

  • Първа награда  – Диплом, златен медал  на Вениела Атанасова Хаджиева  от гр. Неделино, обл. Смолян , за стихотворението „ Вечер край морето“.
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал,  на  Виктория Пламенова Недялкова,  от Дряново, за стихотворението  „Синя любов“
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал,  на Борис Миланов Миланов,  от Варна , за стихотворението  „Аз, ти, морето…“
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, на Касандра Пламенова Недялкова от Дряново за стихотворението „Моята мечта“
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, на Анастасия Андреевна Тишина от Варна, за стихотворението „Морско божество“
  • Пощрителна награда –  Диплом ,  на Карина Николаева Цветкова от Варна, за стихотворението „Какво се случи вчера“;

За проза журито присъди:

Разказ

  • Първа награда не се присъжда
  • Втора награда – Диплом,  сребърен медал, на Карина Николаева Цветкова от Варна за разказа „Промяна“
  • Трета  награда –  Диплом, бронзов медал,   на Ая Каменова Коева  от Варна, за разказа „ На брега на морето“.

Есе – награди не се присъждат

Раздел музика

Присъдени награди в четирите  възрастови групи

В първа възрастова група – деца от детските градини,

журито присъди следните награди:

Индивидуални участници:

Първа награда – Диплом, златен медал, на Симона Цонева, 5 г. Варна за изпълнението на песента „Ето го морето“, музика  Петър Льондев, текст Димитър Стефанов

Първа награда – Диплом, златен медал, на Емира Евтимова Генкова, 6 г. София за изпълнението на песента „Настроение“, музика  Светослав Лобошки, текст Лилия Кръстева

Втора награда –  Диплом, сребърен медал,  на Антоана Константинова Костова, 4 г. Варна, за изпълнението на песента „Писмо от морето“ , музика Росалин Наков, текст Иван Ненков

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Тодорая Живкова Жекова , 4 г. Варна, за изпълнението на песента „Моето море“,  музика Красимир Милетков, текст Дафина Недялкова

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Виктория Георгиева, 6 г. Варна, за изпълнението на песента „Сребърната чайка“

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Марина Тинева , 6 г. Варна, за изпълнението на песента „Десет морски кончета“,  музика Петър Льондев, текст Радой Киров

Вокални групи:

Първа награда – Диплом, златен медал, на вокална група „Сребърни звънчета – Бейби“, Варна, за изпълнението на песента „Капитан“, музика  Петър Льондев, текст Мария Йосифова

Втора  и Трета награди не се присъждат

 Във втора възрастова група – 7- 9 години награди се връчват на:

Индивидуални участници:

Първа награда – Диплом, златен медал,  на  Анастасия Попстефанова, 8 г. Варна, за изпълнението на песента „Всяко лято“ , музика  и текст Иван Стайков  / из репертоара на Мими Николова/

 Втора награда –  Диплом, сребърен медал,  на Виктория Николаева Николова, 7 г. Варна, за изпълнението на песента „Детско море“ , музика Доно Цветков, текст Райна Пенева

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на София Николова, 7 г. Варна, за изпълнението на песента „Разговор с морето“,  музика Дора Драганова, текст Теодора Ганчева

Вокални групи:

Първа награда не се присъжда

Втора награда –  Диплом, сребърен медал,  на  „Квартет малките“, представителна извадка от ВФ „Морски гласчета“ Варна, за изпълнението на песента „Лято е“, музика Иван Стойнев, текст Мария Маринова, аранжимент Петър Писарски

Трета награда не се присъжда

В трета възрастова група  – 10-12 години, журито присъди следните награди:

Индивидуални участници:

Първа награда – Диплом, златен медал, на Стефан Павлов, 10 г. Варна, за изпълнението на песента „Лятна мечта“, музика и текст Росалин Наков, аранжимент Руслан Карагьозов

Втора награда не се присъжда

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Лара Атакан, 11 г. Варна, за изпълнението на песента „Завръщане“,  музика, текст и аранжимент Нелко Коларов

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Елена Мандаджиева, 11 г. Варна, за изпълнението на песента „Знам, море“,  музика и аранжимент Митко Щерев, текст Стефан Банков

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Дамла Якуб, 11 г. Ардино, за изпълнението на песента „Ах, морето“,  музика и аранжимент Стефан Маринов, текст Иван Ненков

Вокални групи:

Първа награда – Диплом, златен медал, на  вокална група „Сребърни звънчета – Джуниър “, Варна, за изпълнението на песента „Малките строители“, музика и текст Димитър Кърнолски

Втора и Трета награди не се присъждат

 В четвърта възрастова група – 13 -15 годни, журито присъди награди на:

Първа награда – Диплом, златен медал, на Никита Дянкова, 13 г. Варна, за изпълнението на песента „Още е лято“, музика Костадин Чакъров , текст Маргарита Петкова / из репертоара на Вили Русева/

Втора  награда – Диплом, сребърен медал , на  Божана Атанасова , 14 г. Варна, за изпълнението на песента „Всичко е море“,  музика и аранжимент Светослав Лобошки , текст

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Александра Колесниченко , 15 г. Варна, за изпълнението на песента „Обичам те, мое море“,  музика Божидар Рахнев и Валентина Ценова, текст Валентина Ценова

Трета награда –  Диплом, бронзов медал,  на Бурчин Касаб, 13 г. Ардино, за изпълнението на песента „Бургаски вечери“,  музика Иван Коларов, текст Иван Ванев

Вокални групи:

Награди не се присъждат

Раздел рисунка

Присъдени награди в четирите възрастови групи

       В първа възрастова група – деца от детските градини

       журито присъди нагрди  на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал,   Михаела Георгиева, 5 г., Варна
  • Първа награда – Диплом, златен медал,  Йоланда Райнова, 6 г., Варна
  • Първа награда – Диплом, златен медал,  Рая Миленова, 6 г., Варна
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал,  Симона Кирова , 6 г., Шумен
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал, Михаела Михова , 6 г., Попово
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Габриела Вълкова , 6 г., Павликени
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Доника Тодорова, 6 г.с. Чернигор
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Кристиян Янков, 5 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Мелани Севдалиева, 5 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Виктория Александрова, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Мартина Койчева, 5 г., Казанлък
  • Поощрителна награда – Диплом, София Николова, 4 г.,  Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Юлияна Резачева, 5 г.,  Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Савана Блекли, 5 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Деа Жекова, 6 г,. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Ева Калоянова, 5 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Александър Веселинов, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Самуил Панайотов, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Адриана Радева, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Катерина Андреу, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Дея Аврамова, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Карина Ганчева, 6 г. Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Деа Маринова, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Рая Маринова, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Лора Славова, 6 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Мирослава Мирославова, 6 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Дария-Ника Николова, 6 г., Попово

Втора възрастова група – 7-9 години, журито присъди награди на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, Даная Шикова, 8 г., Мадан
  • Първа награда – Диплом, златен медал, Виктор Николаев, 7 г., Варна
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Рая Димитрова, 8 г., Варна
  • Втора награда –  Диплом, сребърен медал, Дениз Рухи , 9 г. ,Шумен
  • Трета награда –  Диплом, бронзов медал ,Езги  Рофи, 8 г. , Шумен
  • Трета награда –  Диплом, бронзов медал, Мария Русева, 9 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Рая – Мария Цонева, 9 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Валя Димитрова , 9 г., с. Церова Кория
  • Поощрителна награда – Диплом, Елиза Петрова, 7 г., Павликени
  • Поощрителна награда – Диплом, Габриела Цветанова, 8 г., Павликени
  • Поощрителна награда – Диплом, Ева Десева, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Наталия Проданова, 9 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Виктор Балтаджиев, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Анджела Йорданова, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Теодор Десев, 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Диляна Уждрина, 8 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Кристиян Димитров, 9 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Саня Божинова , 7 г., Варна
  • Поощрителна награда – Диплом, Мартина Митева, 8  г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Полина Дучева , 8 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Сиана Неделчева, 9 г. ,Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Дениз Ибрямов , 8 г. ,Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Есра Хамидова, 9 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Василена Иванова , 8 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Ния Неделчева, 7 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Катерина Деянска, 9 г., к.к. Слънчев бряг

Трета възрастова група – 10- 12 години, журито присъди награди  на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, Михаела Ат. Михова, 10 г., Попово
  • Първа награда – Диплом, златен медал, Вероника Владимирова, 10 г., Шумен
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Сара Джукова, 10 г., Мадан
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Симона Станчева, 10 г., Попово
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Рая Коджахристова, 12 г., Мадан
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал , Петя Димитрова, 11 г.,  Русе
  • Диплом, Джансел Кехайова , 10 г., Мадан
  • Диплом , Габриела Сандева 11 г., Шумен
  • Диплом, Анифе Моллова, 12 г., Попово
  • Диплом, Дилек Шевки, 12 г.,  Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Бурчин Билял 11 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Селвер Бейсинова  , 11 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Хюсеин Хюсеин  , 10 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом , Елис Хиджаби  11 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Селчук Юсню, 11 г., с. Чернигор
  • Поощрителна награда – Диплом, Велислава Чантова 10 г., с. Церова Курия
  • Поощрителна награда – Диплом, Марчела Радева , 10 г., Павликени
  • Поощрителна награда – Диплом , Джанис Каменска 11 г., Мадан
  • Поощрителна награда – Диплом, Даниел Стефанов, 11 г., Варна
  • Диплом, Денислава Дончева , 10 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Рая Нейкова , 10 г., Попово

Четвърта възрастова група – 13-15 години, журито присъди награди на:

  • Първа награда – Диплом, златен медал, Герасим Грашнов, 13 г., Варна
  • Първа награда – Диплом, златен медал, Никита Дянкова, 13 г., Варна
  •  Втора награда – Диплом, сребърен медал, Ивалина Атанасова,14 г., Мадан
  • Втора награда – Диплом, сребърен медал, Мария Колчева,15 г., Казанлък
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Ивона-Сияна Станева , 15 г., Попово
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Гюнел Асан, 15 г.с. Чернигор
  • Трета награда – Диплом, бронзов медал, Матея Василева, 13 г., Шумен
  • Поощрителна награда – Диплом, Кристина Георгиева  , 13 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом , Никола Стефанов  15 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Селин Сюлейманова, 13 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Юлиян Юлиянов, 13 г., Попово
  • Поощрителна награда – Диплом, Ивана Петкова 14 г., Златоград

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

6 × = 6